FARM TOUR 2022

neděle 4. 9. 2022

Hrabyně

 

ŠKODA Cup

výsledky >

Techniserv Cup

výsledky >

pořadatel:

hlavní partner:

 

partneři:

cesky svas cyklistiky

Memoriál Jana Veselého

FARM TOUR 2022

ŠKODA CUP 2022 / TECHNISERV CUP 2022 / Hrabyně

30. 08. 2017

Tým Elkov Author ovládl Memoriál Jana Veselého i Farm Tour

Michael Kukrle, závodník týmu Elkov Author, vyhrál v Ostravě 14. ročník Memoriálu Jana Veselého. Na pódiu skončil i druhý Vojtěch Hačecký. Podobným způsobem dominovali jezdci nejlepší české silniční stáje v letošní sezoně i v dalším závodě Českého poháru. Jeho vítězem se stal Tomáš Bucháček.

Závod na 100 km se jel poslední srpnovou sobotu Ostravě-Porubě. Chvíli po startu odjela skupina devíti jezdců včetně Kukrleho, Pawla Cieslika a Hačeckého. Ti svou aktivitou po nějaké době dostihli peloton o celé kolo a bylo jasné, že o vítězi se rozhodne mezi touto devítkou. Deset kol před cílem odjel znovu osamocený Michael Kurkle, svůj únik dotáhl až do cíle a zvítězil. Spurt pelotonu vyhrál Alois Kaňkovský a za ním Vojtěch Hačecký, který tak bral druhé místo na pódiu. Třetí skončil Martin Hebík z CK Příbram - Fany Gastro.

Ani další díl Českého poháru, který se jel o den později, nenašel jiného vítěze než z týmu Elkov Author, který si tentokrát rozebral hned první čtyři místa. Obměnou byl pouze vítěz, kterým nebyl tradičně Alois Kaňkovský, ale Tomáš Bucháček.

Pátý závod českého poháru se odehrál na 18 km dlouhém okruhu, který měl svůj cíl velmi nezvykle ve sjezdu. Stal se osudným spoustě závodníků mladších kategorií v předcházejících závodech. Na startu se sešlo pouze 74 závodníků kategorie elite. Cílem závodu, ve kterém bylo nakonec klasifikováno pouze 17 závodníků, projel vítězně Tomáš Bucháček, za ním druhý Jiří Polnický, třetí Pawel Cieslik a čtvrtý Michael Kukrle.

Výsledky 5. závodu Českého poháru: 1. Tomáš Bucháček 4:44:29, 2. Jiří Polnický +0:00, 3. Pawel Cieslik +0:00, 4. Michael Kukrle (všichni Elkov Author) +0:00, ...

Výsledky 14. ročníku Memoriálu Jana Veselého, kategorie elite na 100 km: 1. Michael Kukrle 2:05:44, 2. Vojtěch Hačecký (oba Elkov Author) +14 s, 3. Martin Hebík (CK Příbram - Fany Gastro) +16 s, 4. Pawel Cieslik (Elkov Author) + 16 s, ...

Kompletní výsledky naleznete zde »

« zpět