FARM TOUR 2022

neděle 4. 9. 2022

Hrabyně

 

ŠKODA Cup

výsledky >

Techniserv Cup

výsledky >

pořadatel:

hlavní partner:

 

partneři:

cesky svas cyklistiky

Memoriál Jana Veselého

FARM TOUR 2022

ŠKODA CUP 2022 / TECHNISERV CUP 2022 / Hrabyně

16. 08. 2018

Šestý díl KALAS CUPu

Po záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje se uskuteční předposlední díl seriálu Českého poháru na silnici KALAS CUP 2018. Závodníci budou bojovat o další body do celkového hodnocení poháru 26. 8. ve Slatině na Ostravsku.

Pod pořadatelskou taktovkou České nadace sportovní reprezentace, Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z.s. a cyklistického klubu Yogi je připravena 24 kilometrů dlouhý a náročný okruh, závodníci ho absolvují sedmkrát. Trasa závodu zasahuje hned do několika významných oblastí, zejména mikroregionů Bílovecko a Matice Slezská. Otevřená stoupání a technické sjezdy v prostředí přírodního parku Oderské vrchy a CHKO Poodří pak budou dokonalou prověrkou připravenosti závodníků. Start a cíl je navíc situován do stoupání v obci Slatina, o vítězi se tak dle všech předpokladů nebude rozhodovat v hromadném dojezdu pelotonu.

Průběžnému pořadí celkového hodnocení jasně dominuje Elkov Author. Mezi první desítkou je hned osm jmen hájící tento dres. Je ale otázkou, v jakém složení se v závodě představí, jelikož momentálně má za sebou velmi náročný program zahrnující také největší český závod Czech Cycling Tour a zároveň jeho závodníci tvořili většinu reprezentačního týmu na ME v Glasgow. Přesto je bodový náskok vedoucího Matěje Zahálky s jeho 206 body přes ostatními závodníky tak markantní a už nyní je jasné, že dres lídra soutěže oblékne i při posledním závodě celého seriálu. Na druhém místě figuruje s 92 body jeho týmový kolega Jakub Otruba, který zároveň bojuje o prvenství v kategorii do 23 let. Petr Hampl (TJ Favorit Brno) se prozatím drží na třetím místě s 85 body a Favorit jistě udělá vše pro to, aby svého závodníka na medailové pozici udržel.

Kromě nedělního pohárového závodu také pořadatelé zvou k účasti na sobotním 15. ročníku Memoriálu Jana Veselého. Večerní kritérium na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě se bude konat v předvečer KALAS CUPu 25. 8. 2018. Kritérium se jede zároveň jako závod Slezského poháru amatérských cyklistů, na startu se tak objeví nejen elitní cyklisté, pro které jsou vypsány velice zajímavé finanční prémie, ale také široká základna místních amatérských závodníků a dětí. Start hlavní elitní kategorie je naplánován na 19:00, závodníci tak budou dojíždět za soumraku, což pro ně bude nevšedním zážitkem a pro diváky skvělou podívanou.

 

« zpět