HRABYNĚ 2023

neděle 3. 9. 2023

výsledky

pořadatel:

hlavní partner:

 

partneři:

cesky svas cyklistiky

Memoriál Jana Veselého

100 let od narození Jana Veselého


ČP HRABYNĚ 2023

28. 08. 2018

Memoriál Jana Veselého vyhrál Matěj Zahálka

Závodníci Elkov Author Zahálka, Rachart, Bucháček a Černý startovali o víkendu v Ostravě na 15. ročníku Memoriálu Jana Veselého. Hlavní závod se jel na čtyřicet okruhů o délce 2500 metrů a vítězem se stal Tomáš Bucháček. Na 4. místě dokončil Matěj Zahálka.

Memoriál, jehož pořadatelem jsou SSK Vítkovice, Česká nadace sportovní reprezentace, z.s., cyklistický klub Yogi a městský obvod Ostrava-Poruba, tradičně nabídl v sobotním programu řadu dalších závodů pro děti i dospělé, kteří jeli svůj závod jako součást Slezského poháru amatérských cyklistů. Závodilo se ovšem také na koloběžkách. První ročník závodu s názvem KolobkOVA 25 i přes nepřízeň počasí přilákal přes 80 koloběžců včetně dětí.

O den později ve Slatině odstartoval šestý díl Českého poháru na silnici. Pro sólové vítězství si v něm po čtyřech a půl hodinách dojel Karel Hník (Pardus Tufo Prostějov) před úřadujícím mistrem republiky Josefem Černým a průběžně vedoucím závodníkem poháru Matějem Zahálkou (oba Elkov Author).

Závodníci absolvovali celkem sedm náročných okruhů. Hned v úvodním kole se podařilo od pelotonu odpoutat trojici Luděk Lichnovský (Pardus Tufo Prostějov), Petr Swaczyna (CK Feso Petřvald) a Tomáš Jakoubek (CK Příbram Fany-Gastro). Tato trojice si vybudovala místy až tříminutový náskok. Ke skupince uprchlíků se pak ještě na malou chvíli připojili další čtyři závodníci, dvě kola před cílem byla ale hlavní skupina opět pohromadě.

V šestém kole pak zaútočil úřadující mistr republiky Josef Černý (Elkov Author), se kterým odjel také Karel Hník (Pardus Tufo Prostějov). Tato dvojice vzorně spolupracovala a bylo jasné, že se mezi sebou utkají o vítězství. Z toho se nakonec radoval Karel Hník, kterému hrál do karet náročný výjezd před cílem. „Trať byla pro mě ideální, nevadila by mi ani náročnější. Závěr do kopce mi vyloženě vyhovuje. S Pepou jsme dobře spolupracovali, na závěr jsem si docela věřil. Elkov tu dnes neměl tolik lidí, navíc rozjížděli Pepovi tempo pod kopcem, takže jsem se moc nebál, že by byli v závěru v přesile. Vítězství si moc vážím, jsem rád, že po ne úplně povedené sezóně jde výkonnost stále nahoru," řekl k závodu vítězný Hník.

Josef Černý pak dodal: „Včerejšek i dnešek byl pro mě náročný, absolvoval jsem to z plného tréninku, ale jsem spokojený. Včera se nám podařilo vyhrát a ani dnes to nebylo špatné. Karel naladil formu dobře, spolupracovali jsme a rozhodlo se až v posledním kopci, dnes měl prostě více sil."

V kategorii do 23 let se z vítězství radoval slovenský závodník Juraj Michalička (CyS-Akadémia Petera Sagana). Druhý v této kategorii skončil Jiří Petruš (Topforex-Lapierre) a třetí Youval Ben Mosche (Israel Cycling Academy Devo Team). Nejlepším nováčkem se stal Karel Tyrpekl (Pardus Tufo Prostějov).

Kompletní výsledky Memoriálu Jana Veselého najdete ZDE

 

« zpět