HRABYNĚ 2023

neděle 3. 9. 2023

výsledky

pořadatel:

hlavní partner:

 

partneři:

cesky svas cyklistiky

Memoriál Jana Veselého

100 let od narození Jana Veselého


ČP HRABYNĚ 2023

6. 08. 2013

Desátý ročník poctí návštěvou i Věra Čáslavská

V sobotu 10. srpna od 10.30 hodin až do večera bude Hlavní třída v Ostravě-Porubě žít cyklistikou. Memoriál Jana Veselého, který svůj první ročník zažil před deseti lety, přivítá na startu nejmladší cyklisty i top závodníky z celé České republiky. Sejdou se také slavní olympionici, přátelé Jana Veselého. Chybět mezi nimi nebude ani legendární Věra Čáslavská. Pro diváky je připravena exhibice nového fitness sportu a autogramiáda. Na své si přijdou v závodě pro příchozí i rekreační cyklisté.

Memoriál Jana Veselého letos také získal svou partnerskou stáj. Patrony se stali jezdci mladé stáje ETIXX IHNED. „Vznikli jsem v roce 2012 jako farmářská stáj světově proslulého týmu Omega Pharma Quick Step. Jezdíme tedy převážně v zahraničí. V České republice se naši jezdci účastní pouze tří závodů, z nichž jeden je právě v Ostravě. Na start se za nás postaví jeden z nejúspěšnějších a nejtalentovanějších českých cyklistu, stříbrný medailista z letošního evropského šampionátu a vítěz letošní Vuelty a la Comunidad de Madrid Sub 23 Petr Vakoč. Dále se mohou diváci těšit na českou premiéru zbrusu nové posily týmu Chorvata Josipa Rumace a k tomu, samozřejmě, Karla Hníka a Tomáše Koudelu," popsal současný sportovní ředitel stáje, dlouholetý reprezentant a trenér národní reprezentace René Andrle. A jak se do Ostravy těší jedna z nadějí české cyklistiky Karel Hník: „Kritérium je atraktivní závod. Krátký, rychlý. Je to jednak zpestření přípravy, ale také velká prestiž. Je to forma závodu, na nějž se cyklisté těší. Já taky," komentoval člen týmu Etixx-Ihned a bývalý cyklokrosař, k jehož největším úspěchům patří bronz z MS v cyklokrosu do 23 let v St. Wendelu a stejné umístění na národním šampionátu v cyklokrosu ELITE 2012 v Uničově.

Jedinečný závod, který se jako jeden z mála v silniční cyklistice jede téměř v centru města, vznikl na základě dlouhodobého přátelství ostravského cyklisty a světoběžníka Vítězslava Dostála s legendárním československým cyklistou Janem Veselým, mužem, jež byl zvolen sportovcem 20. století a který právě před deseti lety ukončil svou jízdu pozemským světem. Z memoriálu se postupem času stala součást prestižního Českého poháru mužů. Nikdo z české špičky tak na startu nemůže chybět. Přihlášeny jsou mimo jiné týmy Author i Dukly Praha. Závod doprovodí chytlavá hudba DJ Lucchina. Nebudou chybět ani atrakce pro děti, exhibice žhavé sportovní novinky - speciálního cvičení pro všechny Cross Fit a autogramiáda slavných cyklistů a olympioniků. Občerstvení je též zajištěno.

« zpět