HRABYNĚ 2023

neděle 3. 9. 2023

výsledky

pořadatel:

hlavní partner:

 

partneři:

cesky svas cyklistiky

Memoriál Jana Veselého

100 let od narození Jana Veselého


ČP HRABYNĚ 2023

10. 08. 2013

Skvělé výkony i slavné osobnosti na 10. ročníku Memoriálu Jana Veselého

V sobotu 10. srpna od 10.30 hodin až do večera Hlavní třídu v Ostravě-Porubě brázdili cyklisté všech věkových kategorií. Pro Memoriál Jana Veselého se v prázdninovém termínu rozhodli hlavně ti nejvěrnější. Na startu v otevřené kategorii pro příchozí nechyběli ani představitelé města Ostravy. V hlavní kategorii ELITE se objevili všichni, co něco znamenají v české cyklistice. Počasí přálo, výkony byly kvalitní. To vše pod dohledem nejvýznamnějších osobností českého a československého sportu, kteří přijeli do Ostravy uctít památku skvělého člověka a velkého sportovce, svého kolegy Jana Veselého. 

Na zvláštním zasedání Českého klubu olympioniků při příležitosti desátého výročí úmrtí legendárního cyklisty se sešli na příklad gymnastky Věra Čáslavská a Adolfina Táčová, veslaři-bratři Svojanovští, legendární hokejový brankář Josef Mikoláš, šermíř Aleš Depta, sprinterka Táňa Kocembová a mnoho dalších, včetně syna skvělého muže a sportovce Jana Veselého. Své setkání odstartovali zahájením cyklistického závodu přesně v 19 hodin a pokračovali neformálně vzpomínkami i svými plány na přátelském setkání u cimbálové muziky. „Víte, celá tahle parta se scházela ještě, když táta žil a díky Víťovi Dostálovi se schází dodnes. A já s nimi. Moc obdivuji všechny, kteří věnují svůj čas organizaci takových akcí. Těžce se shání financování, stejně jako lidé, kteří chtějí udělat něco navíc. Je to dojemné a já se rozhodl, že příští rok pojedu masters v Ostravě taky,“ sdělil Jan Veselý mladší.  „Začal jsem původně trénovat s jedním handicapovaným cyklistou, abych jej povzbudil v jeho snahách jet aspoň tři etapy Tour de France. Musím ale nejdříve shodit kila a dnes jsem se rozhodl, že první skutečný závod po této, tak zvané, přípravě pojedu tady, v Ostravě. Takže na jedenáctý ročník už mají organizátoři pěkný tahák,“ dodal s úsměvem Veselý junior.

Po čtyřicetistupňovém vedru posledních dnů se vyvedlo i počasí, bylo jen něco málo přes dvacet stupňů.  Zvítězil zkušený závodník a dráhařský mistr světa Alois Kaňkovský z Dukly Praha. Vítěz šestého pokračování Českého poháru mužů 2013 zajel jeden z nejlepších časů historie Memoriálu Jana Veselého, trať dlouhou 100 km zvládl za 2:08:30 hodiny.  Nejlepší z partnerské stáje memoriálu ETIXX-IHNED nadějný Petr Vakoč se umístil na čtvrtém místě ve spurtu hlavní skupiny. O termínu příštího ročníku už se jedná.

Výsledky nalzenete » zde «

« zpět