HRABYNĚ 2023

neděle 3. 9. 2023

výsledky

pořadatel:

hlavní partner:

 

partneři:

cesky svas cyklistiky

Memoriál Jana Veselého

100 let od narození Jana Veselého


ČP HRABYNĚ 2023

22. 08. 2014

Anežka Drahotová ozdobí letošní ročník Memoriálu Jana Veselého

Juniorská mistryně světa v chůzi na 20 km a bronzová medailistka nedávného evropského šampionátu seniorů v Curychu Anežka Drahotová je stále větším pojmem i mezi cyklistkami. Na kole tráví spoustu času a není tedy divu, že i v tomto sportu dokáže zužitkovat svůj mimořádný talent.

Vycházející hvězda české atletiky a zjevně také cyklistiky potvrdila účast na 11. ročníku Memoriálu Jana Veselého, který se jede v sobotu 23. srpna na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě. Na startu se představí společně se svojí sestrou Eliškou, s níž má ve své sbírce několik titulů v silniční časovce dvojic. V roce 2010 získala 3 stříbra na mistrovství ČR kadetů v silničním závodě a časovce jednotlivců i dvojic, bronz v dráhové stíhačce. V roce 2011 byla mistryní ČR kadetů v časovce a právě společně se sestrou Eliškou i v silniční časovce dvojic. Titul v časovce dvojic s Eliškou obhájily i v roce 2012 v kategorii juniorek. V roce 2013 získala český juniorský titul v časovce a opět se svojí sestrou také v časovce dvojic. Na mistrovství světa ve Florencii přijela v závodě juniorek na silnici devatenáctá.

V letošním roce přestoupila do týmu CTP Talent Šimunek. Při premiérovém mistrovství ČR mezi ženami obsadila 2. místo v hromadném silničním závodě (za vítěznou Martinou Sáblíkovou) a 3. místo v časovce.

Na Memoriálu Jana Veselého se obě sestry představí poprvé a diváci se rozhodně mají na co těšit. Start Českého poháru mládeže a žen, kategorie juniorky a ženy je v 16:45. Anežka už krátce po bronzovém chodeckém závodě v Curychu přiznala, že se na kolo moc těší a s ohledem na zkušenosti z minulých let, její výkony budou opět ozdobou všech cyklistických podniků.

 

« zpět